Jako obywatele Europy stajemy się coraz bardziej świadomi potrzeby lepszej reprezentacji i sprawienia, by nasz głos był słyszalny w bardziej podzielonej i nieprzewidywalnej politycznie Europie. Uważamy, że wszyscy obywatele UE, niezależnie od narodowości, powinni być uznawani za równych i mieć pełne prawa polityczne.

person icon
Obywatele UE mieszkający i pracujący w innym państwie członkowskim
0 M
bird icon
Obywatele UE popierają zasadę swobodnego przemieszczania się
0 %
Stars
Ludzie w UE, którzy czują się Europejczykam
0 %
Increase of young people
Wzrost frekwencji wśród młodych ludzi w latach 2014–2019 podczas wyborów europejskich
0 %

Jeśli zbierzemy milion podpisów, Komisja Europejska musi działać zgodnie z następującymi propozycjami:

Recognise icon

a. Rozpoznać

Obywatele UE automatycznie jako wyborcy tam, gdzie zamieszkują, i usuwają przeszkody w głosowaniu i kandydowaniu w wyborach ponad granicami.

B. Odnawiać

Powszechne prawo wyborcze jako prawo podstawowe i wartość europejska. Obywatele UE powinni zdecydować, czy głosować we wszystkich wyborach i referendach w swoim kraju zamieszkania, czy w kraju pochodzenia.

Advocacy Paper

C. Badanie

Wpływ takich działań na rzecz powszechnego prawa wyborczego dla obywateli UE i ich możliwości włączenia obywateli państw trzecich.

Sign our European Citizens' Initiative

 

Podczas wyborów europejskich nie mogłem głosować na słowackich kandydatów z powodu braku informacji i nieporozumień ze strony urzędników ambasady. Władze publiczne nie były pomocne.

W wyborach krajowych głosowałem pocztą, ale wiele głosów zostało utraconych, błędnie policzonych lub oficjalna koperta została dostarczona zbyt późno.

 

 

Sign our European Citizens' Initiative

 

W wyborach lokalnych i europejskich chciałem głosować w moim kraju zamieszkania, ale tam, gdzie mieszkam na Łotwie, nie pozwolono mi głosować lokalnie. Ponadto nie otrzymuję informacji o głosowaniu. Administracja po prostu mówi „to niemożliwe”, aby nie musieć rozwiązywać problemu.
 
Sign our European Citizens' Initiative

 

Próbowałem zarejestrować się do głosowania w tym roku, przesłałem wszystkie niezbędne dokumenty przez rządową stronę internetową. Otrzymałem odpowiedź z lokalnego Urzędu Miasta, że mój dowód adresu nie zostanie potwierdzony.

Żadnego wyjaśnienia, dlaczego rachunek EDF, który podałem wraz z moim imieniem i nazwiskiem, adresem i datą sprzed 1 miesiąca, nie był wystarczająco dobry.

Sign our European Citizens' Initiative

 

Mieszkam w Hiszpanii od 18 lat i od tamtej pory płacę podatki w Hiszpanii, ale nie mam nic do powiedzenia na temat tego, na co są one wydawane, ponieważ nie wolno nam głosować. Jestem właścicielem domu, prowadzę tu firmę i nie mam żadnego mienia w Holandii, ale mogę tam głosować. Więc tak, najwyższy czas, żebyśmy coś z tym zrobili.