VOTERS WITHOUT BORDERS
Pełne prawa polityczne dla obywateli UE

Pomóż nam w kampanii na rzecz lepszej Unii Europejskiej!

Rozpoczynamy Europejską Inicjatywę Obywatelską (ECO)

Domagamy się, aby UE usunęła plamę z europejskiej demokracji i wzmocniła obywatelstwo europejskie, wdrażając pełne prawa polityczne dla wszystkich obywateli UE.

 

Jeśli zbierzemy milion podpisów, Komisja Europejska musi działać zgodnie z następującymi propozycjami:

recognize

a. Rozpoznać

Obywatele UE automatycznie jako wyborcy tam, gdzie zamieszkują, i usuwają przeszkody w głosowaniu i kandydowaniu w wyborach ponad granicami.

renovate

B. Odnawiać

Powszechne prawo wyborcze jako prawo podstawowe i wartość europejska. Obywatele UE powinni zdecydować, czy głosować we wszystkich wyborach i referendach w swoim kraju zamieszkania, czy w kraju pochodzenia.

research

C. Badanie

Wpływ takich działań na rzecz powszechnego prawa wyborczego dla obywateli UE i ich możliwości włączenia obywateli państw trzecich.

2 persons
0 M
Obywatele UE mieszkający i pracujący w innym państwie członkowskim.
0 %
Obywatele UE popierają zasadę swobodnego przemieszczania się.
european stars
0 %
Ludzie w UE, którzy czują się Europejczykam
young increasing
0 %
Wzrost frekwencji wśród młodych ludzi w latach 2014–2019 podczas wyborów europejskich.

Jako obywatele Europy stajemy się coraz bardziej świadomi potrzeby lepszej reprezentacji i sprawienia, by nasz głos był słyszalny w bardziej podzielonej i nieprzewidywalnej politycznie Europie. Uważamy, że wszyscy obywatele UE, niezależnie od narodowości, powinni być uznawani za równych i mieć pełne prawa polityczne.

Join us
for the
press
and
launch
event!

"Brak opodatkowania bez reprezentacji to stara mantra, ale dobra"The Economist

ŚWIADECTWA LUDZI

karl

Podczas wyborów europejskich nie mogłem głosować na słowackich kandydatów z powodu braku informacji i nieporozumień ze strony urzędników ambasady. Władze publiczne nie były pomocne.

W wyborach krajowych głosowałem pocztą, ale wiele głosów zostało utraconych, błędnie policzonych lub oficjalna koperta została dostarczona zbyt późno.

 

guillaume

W wyborach lokalnych i europejskich chciałem głosować w moim kraju zamieszkania, ale tam, gdzie mieszkam na Łotwie, nie pozwolono mi głosować lokalnie. Ponadto nie otrzymuję informacji o głosowaniu. Administracja po prostu mówi „to niemożliwe”, aby nie musieć rozwiązywać problemu.

 

katarzyna

Próbowałem zarejestrować się do głosowania w tym roku, przesłałem wszystkie niezbędne dokumenty przez rządową stronę internetową. Otrzymałem odpowiedź z lokalnego Urzędu Miasta, że mój dowód adresu nie zostanie potwierdzony.

Żadnego wyjaśnienia, dlaczego rachunek EDF, który podałem wraz z moim imieniem i nazwiskiem, adresem i datą sprzed 1 miesiąca, nie był wystarczająco dobry.

danielle

Mieszkam w Hiszpanii od 18 lat i od tamtej pory płacę podatki w Hiszpanii, ale nie mam nic do powiedzenia na temat tego, na co są one wydawane, ponieważ nie wolno nam głosować. Jestem właścicielem domu, prowadzę tu firmę i nie mam żadnego mienia w Holandii, ale mogę tam głosować. Więc tak, najwyższy czas, żebyśmy coś z tym zrobili.

 

POWIEDZ NAM SWOJĄ HISTORIA!

book

Zbieramy historie osób, które miały trudności i kłopoty z głosowaniem w kraju zamieszkania lub w kraju podczas wyborów krajowych, europejskich, samorządowych i referendów!

Chcęsz pomoć lub masz propozycje?

Pomóż naszej sprawie

Twoja darowizna pozwoli nam osiągnąć nasze cele i poprawić prawa wyborcze.

Obywatelski audyt doświadczeń i propozycji reform!

Jeśli jesteś obywatelem europejskim w wieku uprawniającym do głosowania, mieszkającym w innym państwie członkowskim, bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdybyś mógł wypełnić ten kwestionariusz.